NAUCZYCIEL, MENTOR, MISTRZ – DZIŚ WASZE ŚWIĘTO

NAUCZYCIEL, MENTOR, MISTRZ – DZIŚ WASZE ŚWIĘTO

Nauczyciel, mentor, mistrz – jedna z najważniejszych osób w naszym życiu. Pierwsza po rodzicach, która jest dla nas autorytetem, wskazuje nam właściwe ścieżki oraz zaszczepia w nas ciekawość do świata. Dzisiaj, z okazji Dnia Nauczyciela, członkowie BreakBox Lab chcieliby złożyć serdeczne życzenia wszystkim, którzy starają się inspirować innych do działania i ciągłego doskonalenia.

Jedną z naszych kluczowych wartości jest otwartość i dzielenie się wiedzą. Pomoc popłaca – wiemy to, bo wszystkie nasze osiągnięcia zawdzięczamy ludziom, którzy wcześniej zdecydowali się podzielić swoją wiedzą z nami. My również staramy się wiedzą dzielić z każdym, kto zechce i potrzebuje naszej rady.

Nauczycielem może być również autorytet z przeszłości – jak np. Henry Ford dla naszego prezesa, Wojtka.

Mentor, opiekun – nauczyciel. To właśnie im dedykujemy ten artykuł. Część z nas chciałaby w szczególności podziękować kilku wyjątkowym nauczycielom, którzy wpłynęli na nas w sposób szczególny. Dzięki nim jesteśmy właśnie takimi a nie innymi osobami. I bardzo się z tego cieszymy.

Wojciech Giżowski

Dziękuje Marku Kołodziejczyku!
Osoba, której zawdzięczam to, że w ogóle zająłem się biznesem. Poświęcił mi najwięcej swojego czasu. Nauczyciel postaw i myślenia.  Bez jego wsparcia prawdopodobnie nigdy bym nie uwierzył, że mogę działać w biznesie.

Dziękuje, Ireneuszu Osiński!
Człowiek, który pozwolił mi odnaleźć mój potencjał do budowania relacji.  Umiejętności bez, której nie stworzyłbym organizacji na takim poziomie na jakim aktualnie jest.

Dziękuje, Macieju Zieliński!
Zawdzięczam mu to, że pokazał mi jak ważne jest zachowanie spokoju i nie poddanie się emocją, że liczą się fakty i że to na nich należy pracować nie na przypuszczeniach.

Olga Grudniak

Dziękuje, Profesorze Michale Obuchowski!

W Projekcie TPDT, jeszcze za czasów konkursu IGEM, znalezienie Profesora w Trójmieście, który zgodzi się pomóc grupie pierwszaków z liceum wydawało się niemożliwe. Po wysłaniu 20 maili do pracowników różnych uczelni otrzymaliśmy tylko jedną odpowiedź. Osobą, która uznała, że pomoże nam merytorycznie był Profesor Michał Obuchowski. Jest to osoba niezwykle otwarta na młodych ludzi i zawsze nam pomaga, kiedy nasza wiedza nie jest wystarczająca. Przy czym nigdy nie podaje nam gotowych rozwiązań, ale uczy nas myśleć i rozwiązywać problemy. Dziękuje za te lekcje!

Jakub Wysocki

Dziękuje, Doktorze Andrzeju Poszewiecki!

Wiele w moim życiu spotkałem dobrych nauczycieli. Niestety, z większością nie utrzymują kontaktu. Po prostu – przyjąłem wiedzę i ruszyłem dalej. Wyjątkiem jest mój promotor, Doktor Poszewiecki. Nie tylko pomógł mi zdobyć wyższe wykształcenie, ale też w każde zajęcia wkładał całe serce i starał się. A to, w czasach wytycznych planów nauczania bardzo rzadko się zdarza. Doktor Poszewiecki podjął się również niełatwego zadania promowania mojej pracy licencjackiej, która na swoje czasy poruszała tematy bardzo innowacyjne, czyli modele biznesowe. I to w branży elektronicznej rozrywki. A dzisiaj, kiedy przygodę ze studiami mam (przynajmniej na razie) za sobą, wciąż utrzymuje kontakt. Najlepszy dowód: w środę będę na prośbę Doktora Poszewieckiego wykładał jego studentom.

Dziękuje, Agato Kukwo!

Marketingu, czyli mojej głównej specjalizacji, uczyłem się od drugiego roku studiów. Najpierw teoretycznie na zajęciach, później działając w organizacjach studenckich, gdzie wypracowałem praktyczne podstawy. Ale prawdziwa lekcja marketingu nadeszła wraz z pierwszym poważnym etatem – pracą w Black Pearls VC. Moją przełożoną była Agata Kukwa. I to ona przeprowadziła mnie przez tę lekcję. Dzięki niej nie tylko mam pojęcie o tym, czym tak naprawdę jest marketing, ale też jak przetrwać w tej branży. Jak trafiać do ludzi. I jak nie dać się przez pracę zjeść.

Jakub Wysocki

Współzałożyciel i Dyrektor Marketingu w BreakBox Lab. Seryjny przedsiębiorca i specjalista od marketingu i rozwoju biznesowego.

Dodaj komentarz

Close Menu