JAK ODPALIĆ PROJEKT Z HUKIEM? RELACJA Z BIOINNOVATION SUMMIT 2016

JAK ODPALIĆ PROJEKT Z HUKIEM? RELACJA Z BIOINNOVATION SUMMIT 2016

Konferencji naukowo-biznesowych w Trójmieście zdecydowanie nie brakuje – jest w czym wybierać. W zeszłym roku w trakcie Venture Day organizowanego przez GPNT mieliśmy okazję zaprezentować inwestorom Projekt TPDT… i zdobyć grant naukowy na dalsze badania! Zachęcona tym sukcesem postanowiłam wziąć udział w Bioinnovation International Summit, tym razem reprezentując kolejny projekt.

Plan dnia na konferencji

Trochę o planie, który na pewno wyróżnił się na tle innych konferencji. Czas został podzielony na bloki, z których każdy kończył się panelem z udziałem zarówno gości jak i prelegentów.

Dyskusje dotyczyły aspektów istotnych dla uczestników – zarówno naukowców, przedsiębiorców jak i inwestorów. Rozmawiano o zmianach w prawie, nauce i podejściu Uniwersytetów do komercjalizacji wyników badań, czyli tzw. spin-offów, które napędzają aktualnie przepływ wiedzy i gotówki między biznesem i nauką.

Inwestorzy w swoim bloku zdradzili czym się zajmują i jak pozyskać kapitał na rozwój. Keynote speaker, Andrzej Kuśmierz, wytłumaczył wszystkim na czym polega kapitał społeczny i jak go naukowcy mogą go wykorzystać do realizacji swoich badań.

Najważniejsza korzyść z Bioinnovation to…

… networking oczywiście! Przez dwa dni GPNT gościło śmietankę świata nauki i biznesu. W kuluarach naukowców z fajnymi pomysłami mieli okazję porozmawiać z firmami, które już je realizują. Biznes mógł zaciągnąć rady od doradców i mentorów wspierających młody biznes… a wszyscy starali się przyciągnąć uwagę inwestorów oraz ich funduszy.

Międzynarodowa konferencja skupiająca się na biotechnologii i medycynie to świetna okazja dla naszych Projektów na znalezienie osób zainteresowanych współpracą. Razem z Natalią Dziedzic, która reprezentowała Projekt TPDT i pomocy Magdaleny Strzelczyk z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (której serdecznie w tym miejscu dziękuję!), miałyśmy przyjemność porozmawiać z wieloma wartościowymi dla naszych badań osobami.

Wielka premiera i świetne przyjęcie Aurory

Niespodzianką przygotowaną przez nas specjalnie na Bioinnovation International Summit była „wielka premiera” Projektu Aurora – po raz pierwszy opowiedzieliśmy o nim publicznie. To, jak pozytywnie i z jakim zainteresowaniem został przyjęty zaskoczyło nas wszystkich.

Ostatniego dnia, na zakończenie konferencji, organizatorzy wręczali nagrodę za najlepszą prezentację naukową oraz za najlepszy poster naukowy. Ku naszemu, a w szczególności mojemu, zdziwieniu Projekt Aurora, który prezentowałam, zdobył pierwsze miejsce za prezentację naukową!

Nie tylko pokarm dla umysłu

Skoro mowa o networkingu, to najlepiej rozmawia się przy dobrym jedzeniu i tu wielkie brawa dla organizatorów Bioinnovation, że zastąpili klasyczną kawę i ciastka albo pizze i piwo wykwintnym obiadem. Zdecydowanie lepiej nawiązuje się kontakty przy takim jedzeniu niż kiedy modlisz się w duszy, by wszystkie dodatki z pizzy nie zrobiły Ci nowego wzorku na ubraniu.

Olga Grudniak

Wicedyrektor naukowa w Projekcie TPDT oraz Project Manager w Projekcie Aurora. Specjalizuje się w biotechnologii oraz zarządzaniu projektami badawczo-rozwojowymi.

Dodaj komentarz

Close Menu